Inne

Piękna skóra, włosy i paznokcie, a rybki – cz. 2

Fish-Containing-Healthy-OilsW związku z tym trudno mi ocenić czy dieta z której całkowicie wykluczyłam ryby, negatywnie wpłynęłaby na moją urodę. Delikatnie skłaniam się w stronę negatywną czyli wychodzę z założenia, że braki witamin i dobrych nasyconych kwasów tłuszczowych w organizmie mogą wyrządzić szkodę. Doskonale znamy zalety jedzenia rybek i owoców morza. Wiemy jakie mają witaminy i co się dzieje, kiedy są ich braki. Ta wiedza daje pewność, że niezależnie od wszystkiego, ryby pozytywnie wpływają na nasze zależy od organizmu. Nie możemy generalizować i każdy 'przypadek’ traktujemy inaczej ;)! O sobie mogę powiedzieć, że wydaje mi się iż moja roczna przerwa z pewnością pokazuje, że coś w tym jest ale nie mogę Wam zagwarantować tego na 100%!

Jest natomiast coś co wiem na pewno ;). Miałam okazję rozmawiać o tym z lekarzem dlatego chętnie podzielę się sprawdzoną wiedzą. Jeżeli walczycie o piękną skórę, zdrowe i twarde jak skała paznokcie oraz puszyste włosy bez rozdwajających się końcówek musicie się zdrowo odżywiać. Nie powinny być to wyłącznie ryby ale dobrze zbilansowana i bogata dieta. Prawdą jest, że 'jesteś tym co jesz’! Jeżeli nie macie czasu na przygotowywanie zdrowych posiłków, możecie się wspomóc cateringiem, a kogo nie stać, dobrymi i sprawdzonymi suplementami.

Niezależnie od tego co wybierzecie jest jeszcze jedna prosta ale bardzo ważna zasada. Dieta, suplementy itp., muszą trwać co najmniej PÓŁ ROKU. Dopiero po tym czasie Twój organizm pokaże, że czuje różnice, a Ty to zobaczysz dlatego sukcesem w dbaniu o siebie jest również wytrwałość, której życzę Wam kochani z całego serca :).

Źródło ikony wpisu: allremedies.com

Dodaj komentarz