Inne

Pomidorki Malinowe, Pink i Lima…

Mój dzisiejszy wpis będzie drugim z serii o odmianach pomidorów. Poprzedni to krótki opis takich odmian jak Bawole Serce oraz pomidor Paprykowy, a tym razem opiszę pomidorki Malinowe oraz jego odmianę Malinowy Pink.

Obecnie na straganach warzywno owocowych możecie wybierać pomiędzy różnymi rodzajami pomidorków. Poza tradycyjnym pomidorem gruntowym jak np. Makarena lub pomidroki z Grudziądza itp. spotkacie pomidory Malinowe.

Pomidor MALINOWY

malinowe_pomidoryTa odmiana swoją nazwę zawdzięcza temu jak wygląda oraz dzięki niesamowitej słodkości. Na rynku spotkamy wiele odmian pomidora malinowego. Są tzw. bawole serca – malinowe, gargamel, liliputy czy śliwkowe. Wszystkie te pomidory łączy jedno. Są bardzo smaczne, soczyste i słodziutkie. Tradycyjna malinówka to raczej duży pomidor o lekko spłaszczonym kształcie. Idealne do szybkiego spożycia lub na przetwory. Są podobne do odmiany Bawole Serca (król pomidorów) jednak mają w sobie pestki i są zdecydowanie mniej mięsiste. Jest to odmiana, która należy do miękkich pomidorków. Jednak to, że są dojrzałe to ich zaleta – niesamowity smak i aromat. Cena nie jest najniższa – w sezonie pomiędzy 5, a 8 zł.

Pomidor MALINOWY PINK

Pink-WaveCRX78254-300x200To malutki, okrągły pomidorek, który jest lekko różowy (stąd nazwa) i charakteryzuje się tym, że jest twardy. Mocno aromatyczny i soczysty. Plusem tej odmiany jest to, że jest odporna na wysokie temperatury.

Pomidor LIMA

pomidor_lima_58bf0323f4Ta odmiana wyglądem przypomina pomidory Paprykowe – podłużne, raczej małe. Jest to idealny pomidor na wszelkiego rodzaju przeciery, ketchupy i sosy. Nie posiada w środku twardych, zielonych części. Kolejnym plusem jest jego niska cena.

Mam nadzieję, że wiecie już trochę więcej o najlepszych pomidorach w Polsce. Polecam nie czekać i wybrać się na polski targ warzywno owocowy lub hale targową i kupić te czerwone bomby witaminowe!

Źródło zdjęć: podoslonami.pl, wiesz-co-jesz.pl, wiemcojem.pl, przepisy.magazyn-kuchnia.pl

Dodaj komentarz