Inne, Ryby słodkowodne, Ryby słonowodne w Polsce, Wiadomości

Jak skłonić niejadka do zjedzenia rybki? cz. 2

Dzisiaj zapraszam wszystkich na drugą część wpisu o tym jak przekonać dzieci do zjedzenia rybki ;).

  • W tym momencie aby nie zrazić dziecka do posiłku – bywa i tak, że nawet, kiedy maluchowi smakuje co je w momencie, kiedy dowie się co tak naprawdę znajduje się na talerzu natychmiast przestaje jeść i nie ma mocnych, żeby je przekonać do zjedzenia tego co zostało. W takiej sytuacji radzę dwie rzeczy: jak tylko maluchowi posmakuje co je, natychmiast mówimy co je, głośno i entuzjastycznie chwalimy, a następnie dajemy mu małą nagrodę! Tak, wiem to może być małe przekupstwo ale uwierzcie, że warto ;). Dzieciaki, poczują się ważne, mądre i dojrzałe, że jedzą coś czego zwykle nie lubiły! To będzie również dla nich szokująca sytuacja dlatego warto umocnić ją pozytywnym wzmocnieniem jakim będzie mała nagroda. To z pewnością pozostanie maluchowi w pamięci i przy kolejnym podejściu do 'niedobrego’ posiłku będzie zdecydowanie lepiej. Gwarantuję :)!
  • Inny sposób? Zachęcam do rozmów i urządzania tzw. 'poczęstunków’ zwłaszcza, kiedy mamy okazję organizować wszelkiego rodzaju przyjęcia dla dzieci. Kiedy na stole znajduje się mnóstwo pysznych i smakowitych przekąsek z pewnością niektóre dzieciaki chwycą po tą 'dziwnie wyglądającą’ przekąskę ;). Być może któraś mu posmakuje. Na koniec warto opowiedzieć dzieciakom co znalazło się na stole!
  • No i na koniec. Ryby to trudny temat dla większości dzieci dlatego warto przygotowywać je na bardzo smaczny sposób – niekoniecznie w tradycyjny, ponieważ to zrozumiałe, że maluchy mogą nie przepadać za ich specyficznym smakiem jak dorośli. Zatem dorsza podajemy w formie smacznych klopsików, filety smażymy w grubo zmielonej bułce tartej na piękny złoty kolor tak by wyglądało zachęcająco. Rybki serwujemy w akompaniamencie innych smacznych składników, które dzieci lubią. Podajemy ciekawie, inaczej tak by zainteresować maluchy :).

Mam nadzieję, że moje rady okażą się przydatne. Zachęcam Was do dzielenia się swoimi przemyśleniami :).

Źródło ikony wpisu: ontbelieveinjetlag.com

Dodaj komentarz