Inne

Słonczena Toskania cz. 2

9720a9177c18f263c08b6fcc145d8367_origWitam wszystkich zainteresowanych tematem wakacji w malowniczej Toskanii :). W związku z tym, że niedługo wybieram się do Włoch na dłuższe wakacje, postanowiłam podzielić się z Wami cennymi wskazówkami.

Poszukiwania idealnego miejsca zaczęłam od polskich biur podróży (o czym pisałam tutaj). Zanim jednak otrzymałam oferty sprawdziłam strony włoskich agroturystyk. Plusem takich poszukiwań niewątpliwie jest fakt, że wszystkie strony są również w języku angielskim! W związku z dużym zainteresowaniem Polaków zdarzają się także strony z polską wersją językową.

Polecam zacząć od włoskich stron internetowych na których znalazłam opinie i zdjęcia turystów, którzy mieli okazję odwiedzać poszczególne domy, hotele i pensjonaty. W taki właśnie sposób znalazłam idealne miejsce na moje rodzinne wakacje. Postanowiłam kuć żelazo póki gorące i napisałam maila do wybranej agroturystyki. Oczywiście zapytałam o zniżkę przy dłuższym pobycie ;). Takich maili wysłałam około 15 ;)? Bardzo dobrze zrobiłam, ponieważ okazało się, że ceny jakie zaproponowały mi te wszystkie miejsce są bardziej atrakcyjne od cen jakie zaproponowały mi polskie biura podróży!

  • Ceny nieznacznie się wahają. Wszystko zależy od lokalizacji i komfortu. Nam zależało na kamiennym, oryginalnym domu z basenem, który prowadzi miła włoska rodzina. Taki znaleźliśmy i to do tego w cudownej okolicy Pienza!
  • Jedynym minusem jest długa podróż dlatego zdecydowaliśmy się na samolot w połączeniu z wypożyczeniem samochodu. Ceny niestety nie są zbyt niskie ale szkoda nam każdego dnia, a lot zajmie nam zaledwie dwie godzinki ;).

Jeżeli chcecie wiedzieć więcej – pytajcie, chętnie odpowiem! Teraz już wiecie dlaczego w ostatnim czasie na moim blogu pojawiło się tylko makaronów ;).

Źródło ikony wpisu: kijiji.it

Dodaj komentarz