Inne

Włoskie wino do łososia

Coś o czym nie mogę nie wspomnieć to włoskie… wino ;)! Toskania to kraina owczego sera, pysznych rybek, cudownych deserów, oliwek ale i wspaniałego wina. Miałam okazję spędzić w Toskanii cudowne chwile i zazwyczaj codziennie wieczorem towarzyszyła nam butelka czerwonego winka ;).

6a00e552366d33883301bb07f3eeda970dJakie jest wino z Toskanii?

  • Zanim wyjechaliśmy na urlop postanowiliśmy kupić z mężem dobre toskańskie wino w pobliskim sklepie z winami. Byliśmy podekscytowani, ponieważ w głowie mieliśmy wizję leniwych, słonecznych dni z winem, oliwkami, łososiem i czerwonym winkiem w kieliszku. Z góry założyliśmy, że wina z pewnością będą genialne. Kupiliśmy wino za 58 złotych. Sprzedawca bardzo je chwalił więc się skusiliśmy. Niestety nie pamiętam nazwy ale wiem, że było czerwone, wytrawne ;). Jakie spotkało nas rozczarowanie gdy wzięliśmy pierwszy łyk! Lekko kwaskowe, rzadkie i w ogóle nie takie jak się spodziewaliśmy. Doszliśmy do wniosku, że być może wina toskańskie nie są tak dobre jak myśleliśmy. Spodziewaliśmy się oleistego, gęstego wina o mocnym i głębokim smaku.
  • Do naszej pierwszej butelki w Toskanii podeszliśmy z dużą rezerwą. Wino za około 6 euro więc powinno być całkiem, całkiem, Mieliśmy nadzieję, że przynajmniej nie będzie gorsze od tego, które piliśmy w Polsce. Spotkało nas bardzo… miłe zaskoczenie! Toskańskie wina były pyszne i niczym nie podobne do tego, które kupiliśmy u nas. Zdecydowanie w atrakcyjniejszych cenach ale i zdecydowanie lepsze. To które mogę Wam polecić do wina z Montepulciano lub Brunello! Odrobinę droższe ale bajecznie pyszne. Idealne do wędzonego łososia ;).

Źródło ikony wpisu: montalcinoreport.com

Dodaj komentarz