Inne

Zdrowa żywność jest trendy

Zauważyliście, że jedzenie zdrowej, nieprzetworzonej żywności jest obecnie modne? Wielu z Was z pewnością powie, że to te wszystkie trendy są 'głupie’ i nie warto się nimi kierować jednak ja mam na ten temat inne zdanie, a w szczególności teraz, kiedy wszyscy zachęcają do jedzenia zdrowych owoców, warzyw i ryb.

Sea Bass
Sea Bass

Spacerując po mojej ulubionej Hali Targowej zauważyłam, że spotykam tam coraz więcej młodych ludzi. Są to już nie tylko matki z dziećmi lub starsze panie ale także nastoletni chłopcy i dziewczęta! Wszyscy dzielnie maszerują po targu w poszukiwaniu smacznych, słodkich pomidorków, soczystych pomarańczy, chudych wędlin bez dodatku chemii i świeżych rybek. Czy jest w tym coś złego?

Moda przemija i tylko nieliczni są w stanie nadążyć za obecnie panującymi trendami – czy jest to w przypadku odzieży czy np. w przypadku żywności. O tyle o ile mogę powiedzieć, że branża modowa to nie moja bajka o tyle spożywcza jak najbardziej :).

Nie wiem czy zdajecie sobie z tego sprawę ale tak naprawdę większość z nas kieruje się trendami podczas zakupów spożywczych. Trendy wyznaczane są chociażby przez… pory roku ;)! Tak kochani, już niebawem z pewnością w większości domów na stole podczas domowego obiadu znajdzie się zupa krem z… dyni. Wszystko za sprawą modnej na jesień dyni. Podobnie jest z rybami. Święta Bożego Narodzenia to karp i śledzie. Naturalnie jest to także element tradycji jednak wiele młodych osób goni ślepo za trendami, a nie tradycją ;). Czy to coś złego? Zdecydowanie nie jeżeli jest to coś zdrowego dla nas i naszego otoczenia.

Moda na zdrową żywność? Absolutnie tak bo dzięki tej modzie bardzo dużo młodzieży zechce jeść zdrowe i niedoceniane ryby, odżywcze warzywa i owoce oraz chude mięso.

Tak więc nie krytykujmy tylko zarażajmy innych ;)!

Źródło ikony wpisu: nowotwory.wieszjak.polki.pl

Dodaj komentarz